niedziela, 3 lipca 2016

Nóż z denka szklanej butelki


Noże to temat nr 1 na wszelkich forach, stronach internetowych czy na spotkaniach około survivalowych. Odwieczny problem jaki nóż? :)  Zresztą, nie tylko nóż, wyposażenie to temat główny. Poświęcamy zbyt wiele uwagi sprzętowi zamiast rozwijać swe umiejętności. Zbytnio ufamy temu, co zabieramy ze sobą zamiast temu, co w głowie.  Nie improwizujemy, nie tworzymy, nie próbujemy, nie podejmujemy wyzwań. Przywykliśmy do komfortu z którego nie chcemy z zrezygnować. Nosimy plecak w którym jest wszystko co nam potrzeba i nazywamy to survivalem.
A co zrobi dziecko gdy zabierzemy mu zabawki?

Zupełnie abstrakcyjny dla większości scenariusz, jesteśmy w terenie i nie mamy przy sobie podstawowego narzędzia jakim jest nóż. Dla przykładu - zgubiliśmy przy przeprawie przez bagna, odebrał go nam wróg, uszkodzony w czasie użytkowania. No i co wtedy?  Płaczemy, poddajemy się i wracamy do domu?

Nie, można zrobić bardzo dobry nóż z materiałów dostępnych w terenie, choćby ze szklanej butelki po piwie.
Korzystamy ze śmieci pozostawionych w lesie, denka szklanych butelek są idealne. Jedynym narzędziem użytym do wykonania noży widocznych na zdjęciu był mały, kamienny tłuk wielkości orzecha włoskiego. Czas wykonania kilkanaście minut.


1 komentarz:

  1. Też się tak bawie ostatnio :)
    Może nakręć jakiś film jak wydłubać podobne ostrze , miło by było :-)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń