niedziela, 15 marca 2020

Papier toaletowy kowbojów


Sympatyczny pan z zapasem papieru toaletowego pozna panią z zapasem makaronu :)

Ogłoszenie to jest oczywiście fikcyjne, ale nawiązuje do autentycznej sytuacji jaka ma miejsce w ostatnich kilku dniach w kraju. Naród w obliczu zagrożenia jakim jest koronawirus i związanej z tym kilkutygodniowej domowej kwarantanny robi zapasy. Z półek sklepów zniknął nie tylko ryż, makaron ale i papier toaletowy. Nigdy bym się nie spodziewał, że takie pustki w sklepie jeszcze kiedyś będę oglądał. Sytuacja nie jest wcale śmieszna. Poczucie humoru jednak pomaga przetrwać najgorsze chwile. Gdyby ktoś nie zrobił zapasów, skończyły się lub był w głębokiej izolacji od społeczeństwa i nie posiadał ''taśmy życia'', to jest dla niego ratunek. W uspokajającym jasno zielonym kolorze, nie pryskany, bez chemii, bez E, bez glutenu. W pełni ekologiczny, biodegradowalny, bez szkody dla lasów deszczowych i bez konieczności zaciągania kredytu w banku. Oto on, król wśród liści - papier toaletowy kowbojów :) Tak za oceanem nazywają liście dziewanny. Pospolitej rośliny rosnącej w pobliżu domostw i dróg.


Liście najłatwiej znaleźć w okresie wegetacji, ale w okresie bezśnieżnej zimy też można je odszukać. Zastąpią one najbardziej aksamitny, wielowarstwowy i pachnący papier toaletowy. Liście dziewanny pokryte są ''meszkiem'', bardzo miękkie, wprost muskają naszą wrażliwą cześć ciała.


Odpowiednio chłonne, duże, wytrzymałe i bezpiecznie grube. Doskonale zastąpią jakże ważny dla nas artykuł higieniczny. Jednym słowem można powiedzieć, że są do d... ;)

4 komentarze:

 1. Doskonały wpis na trudne czasy, prosimy o więcej. Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie testowałam bezpośrednio, ale mamy w ogródku babci młodą naparstnicę. Podejrzewam, że też się nada. Jest też czyściec wełni(a)sty, dekoracyjna roślina ogrodowa, zwana zajęczymi uszami. Pocieszające, że opcji jest tak wiele...

  OdpowiedzUsuń
 3. Survival kits for cooking may be the most important type of kit to have for anyone, because cooking becomes indispensable during times of disasters. Get detailed info about survival literature on online.

  OdpowiedzUsuń
 4. The next thing you can do is cover the plants with plastic and leave them out for a few months. Author is an expert of buy survival books, click here for more interesting information.

  OdpowiedzUsuń