sobota, 6 sierpnia 2016

Nóż i pięściak (czerwone i czarne)


 Czerwone, połyskujące ostrze noża, przykuwające uwagę jak usta zmysłowej kobiety. Pozostała część noża również niczego sobie, jest na co popatrzeć :)

Kamyk na ostrze noża przywędrował aż z  Australii, druga półkula, odległy świat aborygenów, ziemi spalonej słońcem. Czerwony jaspis mokait jest symbolem energii, wnosi w życie dynamikę i zapał. Otwiera człowieka na zmiany i doświadczenia, jednocześnie pomaga zachować równowagę między zewnętrzną aktywnością, a wewnętrznym spokojem.

Kształt ostrza nadany został miękkim tłukiem z poroża i retuszerem. Osadzone w rękojeści z drewna głogu, przymocowane klejem z mieszanki żywicy sosnowej, węgla drzewnego i dziegciu oraz  wzmocnione owijką z jelit. Piękny a zarazem użytkowy. Popatrzeć, a czasem użyć. Niewielki, gustowny nożyk z czerwonym akcentem, taki kobiecy :)


Pięciak, prymitywne, duże i ciężkie narzędzie służyło hominidom do rozłupywania i ciecia. Materiał to zwyczajny, czarnej barwy krzemień z okolic Sandomierza. Wykonany techniką obustronnej obróbki większej części buły twardym tłukiem. Już nie taki sympatyczny jak poprzednik, nie musi być piękny, ma pracować, bo do tego służy. Duży i twardy, taki męski :)

1 komentarz: